Порадничок від медичної сестри

Медична сестра старша: Мозгова Л.В.

ПОРАДИ

ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ ВІД КОРОНАВІРУСУ

Ще зовсім недавно вчені вважали, що на коронавірус хворіють люди старшого віку з хронічними захворюваннями, тоді як дітей і молодь небезпечне захворювання обходить стороною. Але останні дослідження свідчать про протилежне.

Інше питання в тому, що діти здебільшого легше переносять недугу. Дослідження, опубліковане в журналі «Pediatrics», показує, що з 2173 дітей, хворих на коронавірус у Китаї, 90% мали безсимптомний, легкий або помірний перебіг. І тільки у 5,9% малюків був тяжкий або критичний стан у порівнянні з 20% дорослих.

Але безтурботно ставитися до цього все одно не можна. Тим паче — коронавірус постійно мутує, а віддалені наслідки поки що не було змоги вивчити.

Обізнаний — значить озброєний

У розмові з дітьми зосередьтеся на запобіжних заходах — розкажіть, як необхідно діяти, щоб не захворіти на коронавірус.

Передусім привчіть дитину мити руки з милом не менше 20 секунд. Щоб процес не був нудним, додайте елемент гри.

Крім того, навчіть малюка кашляти або чхати в носову хустку або лікоть; тримати руки подалі від рота, носа, очей; дезінфікувати речі, до яких ми торкаємося найчастіше.

Діти старшого віку можуть допомагати батькам обробляти дверні ручки, вимикачі, смартфони і пульти дистанційного керування спеціальним антисептиком.

Скажіть «так» щепленням!

Доктор медичних наук Карен А. Равін вважає, що ще не пізно зробити дитині щеплення. «Захистіть її від таких хвороб, як кір і грип», — пише медик.

І річ тут не в тому, що щеплення можуть захистити від коронавірусу — вакцини від нього ще немає.

Якщо проведете вакцинацію — автоматично знизите ймовірність виникнення хвороб, і відповідно не доведеться відвідувати лікаря. Тим часом, саме в лікарні малюк може підхопити найрізноманітніші інфекції, зокрема й коронавірус.

В гостях у бабусі

Введення карантину внесло свої корективи у звичайне життя батьків. І у багатьох виникло питання — «Чи можна на час карантину віддати дитину бабусі й дідусеві?» Більшість експертів сходяться на думці, що робити це не варто.

«Навіть якщо всі в родині здорові, слід практикувати соціальне дистанціювання. Особливо це стосується вразливих груп, таких як літні люди», — рекомендує центральний портал державних послуг та інформації Ірландії.

Медики радять, щоб ті, хто доглядає за малюками, були не старшими 75 років і без хронічних захворювань. Адже не тільки пенсіонери можуть заразити онуків, але й навпаки — малюки «принести» вірус бабусі й дідусеві.

Під суворим контролем

Обмежте коло спілкування вашої дитини. Звісно, не варто ізолювати малюка від близьких, якщо немає причин вважати, що вони заражені коронавірусом. Але якщо член сім’ї повернувся з подорожі, варто обмежити його спілкування з дитиною. «Будь-хто, хто повертається з місця, де широко поширений коронавірус, повинен триматися подалі від інших людей протягом 14 днів», —каже лікар-педіатр, засновниця оздоровчого центру педіатрії «Calabasas» Таня Альтманн.

Ця людина житиме з вами в одній квартирі? Вживайте заходів, щоб уникнути можливого поширення хвороби!

Під підозрою

Підозрюєте, що дитина заразилася коронавірусом? Передусім заспокойтеся і не панікуйте завчасно. «Батькам слід насамперед зв’язатися з лікарем», — каже американський педіатр Стівен Цайхнер, який працює над пошуком вакцини від COVID-19. Водночас медик радить зателефонувати сімейному лікареві, а не везти малюка одразу в лікарню, адже у прийомних завжди товпиться багато людей.

Якщо діагноз все-таки підтвердиться, рішення про госпіталізацію або лікування вдома будуть також приймати лікарі, адже кожен випадок індивідуальний.

Звичайно, поради Цайхнера стосуються ситуації в США. Як все відбуватиметься в Україні, якщо епідемія дійсно стане масштабною, поки що невідомо.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *