Безпечне освітнє середовище

На виконання листа ДСНС України від 14.06.2022 № 03-1870/162-2 «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти» в підвальному приміщенні облаштовано тимчасове укриття для захисту вихованців та працівників у разі небезпеки (повітряна тривога, артобстріл тощо). Працівники закладу облаштували в укритті різні ігрові осередки, постійно  слідкують за тим, щоб  внутрішній простір приміщення укриття  був комфортним для вихованців, містив все необхідне обладнання для організації освітнього процесу, життєдіяльності дошкільників (запаси води, засоби захисту, аптечка тощо).

АЛГОРИТМ ДІЙ ЗА СИГНАЛОМ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

  Підготовчі заходи:

  1. Учасники освітнього процесу мають заздалегідь бути ознайомлені з місцем розташування споруд фонду захисних споруд, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах.
  2. Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції навчального закладу, які передбачені на випадок отримання сигналу.
  3. Заклад освіти заздалегідь повинен розмістити всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.
  4. Під час евакуації та укритті в захисній споруді учасників освітнього процесу має супроводжувати два вихователі та помічник вихователя з-поміж працівників закладу.

Порядок дій при отриманні сигналу:

  1. Евакуація здійснюється за відповідним звуковим сигналом «Повітряна тривога».
  2. Вихователь має миттєво сповістити дітей (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити освітній процес.
  3. Один вихователь нагадує дітям про головну мету евакуації, їхню безпеку та правила евакуації: не говорити, не бігти, не штовхатися, не повертатися.
  4. Другий вихователь має скоординувати хід евакуації дітей від групи (майданчика) до захисної споруди (укриття). Перевірити безпечність маршруту для евакуації.
  5. Помічник вихователя перевіряє вимкнення та знеструмлення всіх технічних засобів та освітлювальних приладів. Закриває двері та вікна (при необхідності).
  6. Вихователь бере з собою журнал відвідування, свої особисті речі, очолює групу дітей і визначеним маршрутом рухається разом з ними в захисну споруду.
  7. Під час переміщення один вихователь очолює колону, а інший завершує колону дітей.
  8. Закріплений за кожною групою помічник вихователя (при необхідності інші працівники закладу) допомагає у проведенні евакуації.
  9. Евакуація здійснюється до певного визначеного місця (місце для кожної групи визначається під час тренувальних навчань і не змінюється).
  10. У середині захисної споруди вихователь забезпечує, щоб діти швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі діти займуть свої місця вихователь має перевірити наявність усіх дітей за списком та сповістити директору ЗДО.
  11. Під час перебування в захисній споруді вихователі повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.
  12. Після отримання звукового сигналу «Відбій повітряної тривоги» здійснити зворотну евакуацію назад до закладу, дотримуючись тих самих правил.

ВМІСТ НЕВІДКЛАДНОГО ЕВАКУАЦІЙНОГО РЮКЗАКА ДЛЯ ДИТИНИ

1. Батончики, печиво.

2. Пляшка води  (0,5).

3. Записка від батьків або браслет, у яких вказано:

  • прізвище, ім’я, по батькові дитини,
  • дата народження,
  • адреса проживання,
  • контакти батьків.

4. Сімейне фото (за бажанням).

5. Комплект запасного одягу.

ВМІСТ НЕВІДКЛАДНОГО ЕВАКУАЦІЙНОГО РЮКЗАКА ДЛЯ ГРУПИ

  1. Рюкзак, бажано яскравого кольору (червоний, помаранчевий).
  2. Декілька чистих  аркушів паперу.
  3. Ручка, олівець.
  4. Блокнот із твердою палітуркою.
  5. Ліхтарик та додаткові батарейки до нього.
  6. Свисток.
  7. Одноразові стаканчики.
  8. Сміттєві пакети.
  9. 2-3 маркери.
  10. Декілька вінілових перчаток.
  11. Мотузка для всіх дітей.
  12. Ватно-марлеві пов’язки на кожну дитину, дорослих.
  13. Скотч та ножиці.
  14. Туалетний папір або рулон паперових рушників.
  15. Вологі серветки.
  16. Пакет лимонної кислоти (При зараженні повітря парами аміаку пов’язку необхідно змочити 5% розчином оцтової або лимонної кислоти).
  17. Пакет харчової соди  (При зараженні повітряного середовища парами хлору пов’язку слід змочити в розчині харчової соди (концентрація соди – 2%).