Освітній процес в ДНЗ в умовах карантину

ШАНОВНІ БАТЬКИ!
   Згідно листа Міністерства освіти і науки України № 1\9 – 269 «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти» ми починаємо поступове відкриття груп.
З метою відпрацювання всіх правил роботи ЗДО під час карантину з 10 червня розпочинаємо поступове відновлення роботи груп (першочергово відкриваються 2 групи), відповідно до постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25. За умови: не більш, ніж 10 дітей в групі, прийом дітей з 7:30 – 8:20,  лише на вулиці, вхід до будівлі закладу батьками суворо заборонено, підвищена увага до безпеки, перебування дорослихна території закладу обов’язково в масці.
Просимо всіх, кого стосується ця новина, УВАЖНО прочитати інформацію.
РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ, ДІТИ ЯКИХ ЙДУТЬ ДО САДОЧКА:
– Отримайте від вихователів інформацію про те, з якого дня та о котрій годині Ви маєте приводити та забирати дитину;
– Візьміть довідку про епідоточення дитини (надає лікар-педіатр, з яким батьки уклали декларацію);
– Запамятайте правила нашого спільного життя на цей період: вранці вдома батьки мають перевірити температуру дитини та запевнитись у відсутності навіть мінімальних ознак вірусних захворювань. ЦЕ ПИТАННЯ ЖИТТЯ.
– Приводити дитину суворо в зазначений час. Зустрічати дітей будуть на вулиці, вимірювати температуру. Забирати на вулиці. Входити до будівлі садочку батькам зараз ЗАБОРОНЕНО.
– Діти будуть багато гуляти, подбайте про запасний одяг та зручне взуття.
– Ніякої їжі з собою. Це завжди заборонено,а зараз тим більше.
– Принесення з дому м’яких  іграшок заборонено.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Головного державного
санітарного лікаря України
від 21.05.2020 № 25

Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах
дошкільної освіти на період карантину у зв’язку
з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

Організація протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24 березня 2016 року № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2006 року № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та з урахуванням цих тимчасових рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).

Засновники/суб’єкти господарювання повинні здійснювати оцінку ризиків щодо спроможності закладу забезпечити належне виконання цих рекомендацій, у тому числі щодо наявності підготовленого персоналу, матеріально-технічного забезпечення та враховувати їх при прийнятті рішень щодо відновлення роботи в Умовах карантину.

  1. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти.

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов’язків.

При вимірюванні температури тіла контактним методом, необхідно забезпечити обов’язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

  1. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал довільної форми.

Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

  1. Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов – на вході до приміщення). Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот.
  2. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмеженим.

  1. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, навчання обробці рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.
  2. На період карантину забороняється:
  • використання багаторазових (тканинних) рушників;
  • використання м’яких (м’яконабивних) іграшок;
  • використання килимів з довгим ворсом;
  • перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень;
  • проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів);
  • проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).
  1. На період карантину рекомендується:
  • розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об’єднання/змішування груп;
  • обмежити кількість дітей в групах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням;
  • проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
  • надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;
  • переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;
  • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
  • обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
  • забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.
  1. Суб’єкт господарської діяльності/ засновник повинен забезпечити:
  • працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;
  • навчання працівників правилам використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;
  • наявність рідкого мила та паперових рушників в санвузлах;
  • інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;
  • дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;
  • вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів;
  • провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;
  • централізований збір використаних засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
  • недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів
  • дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;
  • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (СОVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722.
  1. Працівники повинні:
  • регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
  • утримуватись від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
  • самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.                                                                       ЗАТВЕРДЖЕНО
    постановою Головного державного
    санітарного лікаря України
    від 18.05.2020 № 32Проект тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням
    коронавірусної хвороби (СОVID-19)
    Організація протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24 березня 2016 року № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2006 року № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та з урахуванням цих тимчасових рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).

    1. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти.

    Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов’язків.

    1. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал.

    Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань:

    • при проведенні початкового температурного скринінгу – не допускаються до відвідування;
    • при поточному скринінгу – ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.
    1. Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот. Очікування на території повинно бути обмежено.
    2. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).
    3. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.
    4. На період карантину забороняється:
    • використання багаторазових (тканинних) рушників;
    • використання м’яких іграшок;
    • використання килимів з довгим ворсом;
    • перебування у вуличному взутті всередині приміщень;
    • проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).
    1. На період карантину рекомендується:
    • проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
    • надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;
    • переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання;
    • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
    • обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
    • обмежити сенсорні заняття та ігри (наприклад ліпка);
    • забезпечити адаптивне харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.
    1. Суб’єкт господарської діяльності повинен забезпечити:
    • працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;
    • навчання серед працівників щодо правил використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;
    • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах;
    • інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;
    • дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;
    • вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше, ніж кожні 2 години та після закінчення робочого дня/зміни;
    • провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;
    • централізований збір використаних ЗІЗ, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
    • недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;
    • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет).
    1. Працівники повинні:
    • регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
    • утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
    • самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.


Лист МОН № 1/9-219 від 23.04.20 року № 1/9-219 від 23 квітня 2020 року

ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської міської
державних адміністрацій

Керівникам обласних інститутів
післядипломної педагогічної освіти

Керівникам закладів дошкільної освіти

Щодо організації роботи
закладів дошкільної освіти
під час карантину

Шановні колеги!

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) всім учасникам освітнього процесу необхідно дотримуватися протиепідеміологічних вимог і рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах освіти під час карантину.

Згідно із частиною першою статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

У зв’язку із зазначеним та керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами), наказом МОН від 16.03.2020 за № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СОVID-19», керівникам закладів дошкільної освіти необхідно було видати накази про встановлення режиму роботи працівників закладу (як педагогічних, так і непедагогічних), встановивши заходи з виконання працівниками освітньо-педагогічної, методичної та іншої роботи, що відповідає професійним обов’язкам працівників, визначити особливості провадження освітнього процесу та збереження систем життєзабезпечення (охоронного режиму).

В межах робочого часу, визначеного графіком, працівники закладу мають виконувати свої професійні обов’язки, організовувати та проводити, за розпорядженням керівника, освітній процес, складати або корегувати плани професійного розвитку та самоосвіти, розробляти конспекти занять відповідно до освітньої програми тощо.

В умовах карантину варто налагодити тісну взаємодію із батьками вихованців. Зокрема, пропонуємо розробити рекомендації та проводити консультації з батьками вихованців щодо організації освітньої діяльності вдома, розпорядку дня, харчування дитини тощо. Зазначену комунікацію можна організувати за допомогою онлайн-конференцій, спілкування у групах в соціальних мережах, мобільних додатках, за допомогою електронної пошти тощо.

Крім того, слід розглянути можливість проведення онлайн-занять з дітьми за допомогою дистанційних технологій в режимі реального часу або надсилати їх запис батькам вихованців чи розміщувати на вебсайті закладу освіти.

При цьому наголошуємо, що Міністерством освіти і науки створено окремий ресурс «Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти», який містить перелік ресурсів із вправами та завданнями для дітей дошкільного віку, поради батькам дітей, рекомендації для занять та іншу корисну інформацію. Ознайомитись із матеріалами можна за посиланням http://mon-covid19.info/dytiachi-sadky.

Також звертаємо вашу увагу, що діяльність закладу дошкільної освіти регламентується планом роботи, який складається, як правило, на навчальний рік (з 1 вересня до 31 травня) та оздоровчий період (1 червня до 31 серпня).

Якщо у зв’язку із епідеміологічною ситуацією в Україні термін дії карантину буде змінено, фактична тривалість навчального року продовжуватись не буде.

Також просимо утриматися від масових заходів, пов’язаних із закінченням навчального року.

Про умови та оплату праці працівників закладів освіти в умовах карантину повідомлялося у спільному листі Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 17.03.2020 за № 1/9-162/02-5/202.

Просимо довести зазначену інформацію до відома органів управління освітою, педагогів, батьків дітей дошкільного віку.

З повагою
Т. в. о. Міністра                                                                                                                                                                            Любомира Мандзій


Віртуальна платформа емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19

Запрацювала Віртуальна платформа емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19, де Ви можете абсолютно безкоштовно отримати емоційну підтримку, психологічну допомогу та онлайн навчання під час карантину, спричиненого пандемією коронавірусу.

Посилання на сайт:

https://moncenter.eduhub.in.ua/?fbclid=IwAR1IOT55S24GT5arKASrAaYBnIsQfrkuBFZVNrClYpU0bmowEOxvONgAOF0#read


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

№ 211 від 11 березня 2020 року

Про запобігання поширенню на
території України коронавірусу COVID-19

Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р. Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити з 12 березня до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантин, заборонивши:

  • відвідування закладів освіти її здобувачами;
  • проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів (уболівальників).

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській державним адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування забезпечити:

  • організацію виконання та контроль за дотриманням на відповідній території вимог цієї постанови, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів;
  • подання щодня Міністерству охорони здоров’я інформації про здійснення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 для її узагальнення та інформування Кабінету Міністрів України.

Прем’єр-міністр України                                                                                                                                                         Д. ШМИГАЛЬ

Наказ від 17.03.2020 року № 157-од

“Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19”

Конотопська міська рада

ВІДДІЛ ОСВІТИ

Н А К А З

17.03.2020                                                                                       м. Конотоп                                                                                   № 157 -од 

Про організаційні заходи для запобігання
поширенню коронавірусу COVID-19

На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11 березня 2020 року № 211, розпорядження міського голови від 12.03.2020 № 64-ОД «Про  запобігання епідемії короно вірусної інфекції в місті Конотоп та недопущення поширення COVID-19», наказу Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 року № 406, беручи до уваги статтю 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Указ Президента України від 13 березня 2020 року №87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-coV-2», протокол № 3 засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 16.03.2020 року, відповідно до листів Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 року № 1/9-154, від 13.03.2020 року № 1/9-161, № 1/9-162, № 02-5/202 від 17.03.2020 року

НАКАЗУЮ:

  1. Керівникам закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти на період карантину забезпечити:
    • Дотримання заборони проведення масових заходів та відвідування закладів освіти її здобувачами.
    • Проведення інформування здобувачів освіти та працівників щодо заходів профілактики, проявів хвороби та дій у випадку захворювання.
    • Проведення у закладах освіти профілактичних та дезінфекційних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19.
    • Відтермінування проведення атестації працівників закладів освіти відповідно до рекомендацій Конотопського міського методичного кабінету.
    • Припинення відряджень працівників, окрім випадків нагальної необхідності та за попереднім погодженням з керівництвом відділу освіти.
    • Листування з відділом освіти Конотопської міської ради та міського методичного кабінету шляхом надсилання копій/сканкопій листів на електронну адресу[email protected] та [email protected].
    • Виконання освітніх програм закладів освіти, зокрема шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами, та у виняткових випадках шляхом ущільнення графіку освітнього процесу, а також виконання працівниками закладів освіти з іншої роботи (організаційно-педагогічної, методичної, тощо).
    • Запровадження дистанційного режиму роботи працівників закладів освіти та розробка графіків чергування відповідальних осіб.
    • Підтримання функціонування інженерних споруд, мереж, комунікацій, а також необхідного температурного режиму у закладах освіти.
    • Обмеження направлення здобувачів освіти та працівників у поїздки по території України та за кордон; не проводити екскурсійні поїздки.
    • Виконання рішень тимчасових протиепідемічних комісій.
    • Розміщення на офіційних сайтах закладів роз’яснень для батьків та здобувачів освіти щодо алгоритму організації освітнього процесу з використанням дистанційних технологій.
    • Систематичне оновлення матеріалів, інформації для учнів, що мають доступ до мережі Інтернет.
    • Організацію інформування про навчальні матеріали, що необхідно опрацювати учням, які не мають технічних можливостей для дистанційного навчання.
    • Розробку системи контролю за залученням учнів до освітнього процесу.
  2. Централізованій бухгалтерії відділу освіти Конотопської міської ради (заступнику головного бухгалтера Заріцькій О.О.) здійснювати розрахунок заробітної плати педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється за тарифікацією, із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства, всім іншим працівникам у розмірі середньої заробітної плати.
  3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

В.о. начальника відділу освіти                                                                                                                   Юлія МУСІЄНКО

 

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *