Старша група “Капітошка”

02.01.2025.

Вихователь: Гончарова Т. І.

Заняття 1. Дитина в соціумі

Тема. «Зимові свята і розваги»

Мета: ознайомити дітей з характерними ознаками пори року зима; з традиціями святкування Нового року; доводити до розу­міння дітей, що Новорічне свято об’єднує родини; розвивати інтерес до дитячих новорічних забав; виховувати бажання брати участь у них, робити добрі справи та подарунки.
Матеріал: ілюстрації «Зимові розваги», вірш А. Музичук «Ялинка».
                                                                            ХІД ЗАНЯТТЯ

  1. Бесіда з дітьми.

— Діти, а яка зараз пора року?
— Яке свято ми чекаємо взимку?
— Що ми прикрашаємо на Новорічне свято?
— Як ми зустрічаємо Новорічне свято?
— Що приносить Дід Морозенко?

           

  1. Дорослий читає вірш А. Музичук «Ялинка».

Вона зелена і пухнаста,
Весела, радісна й срібляста,
Ялинка вогниками грає,
З Новим роком всіх вітає.
З лісу вона довго йшла,
Подарунки всім несла.
Їй раді пташки і звірята,
Дорослі раді і малята.

  1. Бесіда за змістом твору.

— Яка ялинка?
— Відкіля вона довго йшла?
— Що вона несла?
— Хто їй радий?

  1. Фізкультхвилинка.
  1. Загадки «Зимові розваги».
  1. Дидактична гра «знайди пару».

Заняття 2. Образотворча майстерня. Аплікація

Тема: «Морозенко»

Мета: Формувати вміння викладати й наклеювати предмети з різних за величиною частин. Формувати інтерес до створення виразних образів. Розвивати дрібну моторику пальців, увагу, посидючість. Сприяти розвитку зацікавленості у результатах власної праці.

Хід заняття

Трішки відпочили

Й до роботи приступили.

 

 

 Заняття 3. Дитина в світі культури. Музичний калейдоскоп.

Переглянути відео та пограти в Музичну гру “В хороводі малюки”

 

01.01.2025р.

Вихователь: Хоменко Наталія Олександрівна

Заняття 1. Здоров’я та фізичний розвиток

Тема: «Пограємось на сніжку»

Програмові завдання:
— повторити комплекс загальнорозвивальних вправ;
— закріпити навички ходьби по канату, покладеному на підлозі змійкою, та підлізання під мотузкою;
— розвивати вміння орієнтуватись у просторі, своєчасно реагувати на команди вихователя, а також рівновагу під час виконання основних рухів;
— виховувати уважність, бажання займатися фізкультурою.
Матеріали та обладнання: м’яч, канат, мотузка (або скакалка), стояки, гімнастична палиця, мішки з піском, круг.

 

Заняття 2. Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі

Тема: «Склад числа 6»

Програмові завдання:
— ознайомити із числом і цифрою 6;
— формувати уявлення про утворення числа 6 шляхом додавання одиниці;
—  дати поняття про утворення числа 6 з двох менших чисел;
— закріпити вміння порівнювати групи предметів за кольором;
— розвивати мислення, пам’ять;
— виховувати організованість, старанність, уважність, любов до  казок.
Матеріал: цифри від 1 до 6, гральний кубик, простий олівець, картинки будиночків з числами для вивчення складу числа, дитячі іграшки

02.09.2024 р.

Вихователь: Гончарова Т. І.

Заняття. 1. Дитина у світі культури. Літературна скринька.

Тема: «Вивчення вірша Л. Біленької «Український прапор»»

Мета: уточнити та збагатити уявлення дітей про рідну державу, її символи, державну мову;  закріпити вміння вживати в активному мовленні назву своєї країни та споріднені слова, відповідати на тематичні запитання; виховувати в дітях патріотизм: любов до своєї країни, гордість за свій народ.
Матеріали: відеозапис
Перегляньте відеоматеріал та вивчіть вірш за мнемо таблицями.

Молодці!!! У вас все вийшло

Заняття. 2. Дитина в природному довкіллі.
Тема: «Без верби та калини нема України»
Мета: ознайомлювати дітей з рослинами – оберегами  на українському подвір’ї: калиною – символом вірності, нескореності; вербою – символом рідної: домівки, близьких людей, закріпити та розширити знання про рослини та дерева даної місцевості, пояснити, яку користь приносять верба та калина людям, розвивати вміння бачити красу рідної землі, збагати словник дітей образними народними порівняннями, пов’язаними з природничою символікою, виховувати бережливе ставлення до об’єктів природи.
Матеріал:  грона калини, гілочки верби, вироби з верби або ілюстрації з їх зображеннями.
Хід заняття

  1. Ігровий момент

Входить дівчинка та вітається.  Пропонуємо дізнатись, як звати дівчинку.

Усі діти: А як тебе звати?
Дівчинка: Щоб дізнатись, як мене звати, треба загадку вам відгадати.
За хатою у садочку, у зеленому віночку
Та в червоних намистах стала пава молода.
І збігаються всі діти, щоб на неї поглядіти.
За намисто кожен смик, та й укине на язик.
(Калина.)

  1. Розповідання легенди про калину.
  1. Бесіда за текстом
  • Як дівчина Калинка доглядала за рослиною, яку посадила вздовж шляху?
  • Яким став кущ, коли виріс? Що з’явилося на кущі, коли осипався цвіт? Як стали називати цей кущ? А хто з вас знає прислів’я, загадки про калину?
  1. Хоровод “Ой є в лісі калина”.

А тепер у коло станьмо та гарно про калину заспіваймо.
(Хоровод “Ой є в лісі калина”.)
( Після хороводу діти сідають.)
htts://www.youtube.com/watch?v=pKc1QE-cH4M&t=42s

  1. Розглядання ілюстрації із зображеннями вербових котиків та верби.
  • Що це?

З особливою любов’ю народ опоетизував і вербу. Про вербу, нашу
скромну вербу, написано чимало. Навіть важко уявити українське село без верби.
Вербняком обсаджували дороги і городи, греблі й ставки, піщані пагорби та береги річок, левади чи видолинки, верболозом засаджувались плавні й болота.
Верба росла всюди. Густа крона верб захищала від пекучого сонця чи зливи, оберігала від заметів.
Розглядання виробів, які виготовлялися з верби (кошики, тарілки, меблі,
огорожі, сувеніри та ін.).

  1. Підсумок заняття
  • З якими народними символами України ми сьогодні познайомилися?

Хочу я, діти, щоб для вас, коли станете дорослими, дорогою була рідна домівка, щоб полюбили ви рідний край, його природу, народні звичаї, українську мову калинову. Щоб садили й доглядали калинові гаї, вербу, прикрашали нашу землю своїми руками. Дякуємо тобі, Калинко, за допомогу.

Заняття. 3. Здоров’я та фізичний розвиток
Тема: «Спритні козачата»
Мета: закріпити комплекс вправ ранкової гімнастики «Козацькому роду нема переводу»; удосконалювати вміння долати перешкоди; виховувати у дітей сміливість, почуття патріотизму і колективізму, бажання бути здоровими і сильними.
Обладнання: відеоматеріали
Хід заняття:
І. Вступна частина
Перегляньте відео та виконайте комплекс вправ ранкової гімнастики «Козацькому роду нема переводу»

ІІ. Основна частина
Переглянути відео виконати основні рухи.

А тепер пограємось у гру…

ІІІ. Заключна частина:

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *