Середня група “Сонечко”

01.01.2025 р.

Вихователь: Собода Н.М.

І заняття. Здоров’я та фізичний розвиток.

Тема: “Сніжинки-крижинки”

Мета: розвивати фізичні, моральні якості дітей; закріпити вміння легко ходити і бігати, погоджуючи рухи рук і ніг; удосконалювати вміння правильно приземлятися в стрибках на двох ногах з просуванням уперед; закріпити навички підлізання під дугою; вчити правильно приймати вихідне положення при метанні; усвідомлено ставитися до виконання правил гри; виховувати спритність, уміння виконувати дії за словесним сигналом.

Обладнання: картинка із зображенням сороки, чарівна паличка, емблеми із зображенням лисиці і зайчика на кожну дитину, будиночок-теремок, сніжинки для кожної дитини, 4 ялиночки, 4 обруча для стрибків, дві дуги, мішечки-сніжки для метання.

Хід заняття:

Вихователь: діти, відгадайте загадку – «Запорошила доріжки, прикрасила віконця, радість дітям подарувала на санках прокотила. (Зима.)

Ми з вами прийшли в зимовий ліс.

Подивіться, а що за птах до нас прилетіла? (на стіні прикріплене зображення сороки.) Діти впізнають та називають її. Лунає голос птаха: «Я поки сюди летіла, на всі боки дивилася. І пройти в лісі чи зможе хто-то, адже зима всі дороги замела!»

Вихователь: так, діти, шлях важкий, тільки звірі швидко бігають і стрибають по лісі. А як же бути нам з вами? Що робити?

З’являється Лісовичок (дитина в костюмі) звертається зі словами до дітей:

«Здрастуйте, любі друзі! Живу в лісі я.

Жити в лісі звик, а зовусь я – Лісовик!

Сніг у лісі кружляє, пурхає, всі доріжки замітає.

Важкий шлях у лісі, друзі, але допомогти беруся вам я.

Зараз паличкою махну, всіх звіряток перетворю.

Ви по лісі всі йдіть у всі боки дивіться.

Від друзів не відставайте і допомагайте один одному

(Лісовичок прикріплює на футболки емблеми зайчиків і лисичок.)

Вихователь звертає увагу дітей на будиночок в лісі і каже:

«У лісі за ялинкою, на засніженому горбочку стоїть красивий теремок, теремок ми побачили і до нього всі попрямували».

Повернулися друг за іншому, йдемо по колу звичайною ходьбою, дружно, весело крокуємо ноги вище піднімаємо (ходьба, високо піднімаючи коліна); ми походимо на носках, ми йдемо на п’ятах. Все перевірили поставу, а зараз ми побігли поки ноги не втомилися, ось звивиста доріжка, побігли змійкою. А ось і ліс поруч, йдемо кроком.

На галявинку, на лужок тихо падає сніжок, ви сніжинки все візьміть і один за одним всі йдіть (діти проходять повз ялинок і беруть сніжинки, які лежать біля них), будуються парами лисичка з зайчиком.

Загальнорозвивальні вправи в парах з сніжинками

А зараз повернулися друг до друга

1) «Підніміть вгору сніжинки, подивіться-но на них, а тепер їх опустіть»

Вихідне положення – основна стійка.

Виконання – підняти руки через сторони вгору, подивитися на сніжинки, опустити руки вниз (6 разів).

2) «А тепер дружно звірятам

Робити так нахили потрібно».

Початкове положення – ноги на ширині плечей, руки в сторони.

Виконання – нахил вправо, випрямитися, нахил вліво. повернутися у вихідне положення (по 3 рази в кожну сторону).

3) «На коліна ми присіли, на сніжинки подивилися, вправо, вліво повернулися і всі повернулися на місце».

Вихідне положення – стоячи на колінах, сніжинки перед грудьми.

Виконання – поворот тулуба вправо, руки витягнути вперед, подивитися на сніжинки, повернутися у вихідне положення, те ж в іншу сторону (по 3 рази в кожну сторону).

4) «А зараз ми тихо сіли, не боїмося ми зими! Нахилилися, потягнулися, подивилися на сніжинки, ах, сяють немов крижинки!»

Вихідне положення – сидячи спиною один до одного, ноги розставлені, сніжинки в руках перед грудьми.

В – нахилитися вперед, дістати руками зі сніжинками шкарпетки ніг, випрямитися (6 разів).

5) «Раптом сніжинки всі впали, ми танцювати навколо них стали».

Вихідне положення – основна стійка, сніжинки лежать на підлозі біля ніг

Виконання – стрибки близько сніжинок чергувати з ходьбою на місці (по 10 разів).

6) Повторити 1 вправа.

Діти кладуть сніжинки під ялинку, і будуються в шеренгу.

Основні рухи

Вихователь: всі зайчики люблять стрибати, а лисички спритно бігати, подивіться попереду там канавки на шляху; ми вже вчилися стрибати. Подивіться ще раз, як треба стрибати. (Показ дитини.)

Стрибки з обруча в обруч на двох ногах (2 рази)

Ось зламані дерева, тут треба акуратно проповзти. Нас перешкода не злякає. Крізь нього вперед пройдемо, нехай наші звірята знають, не пройдемо так проліземо

Підлізання під дугу правим і лівим боком (2 рази)

«Сірий вовк у лісі гуляє і звіряток ображає. Ми сніжки зараз візьмемо і у вовка потрапимо»

Метання мішечків у вертикальну ціль правою та лівою рукою

Лунає стукіт, з будиночка виходить вовк: «Ви сніжками закидали, але я ображуся навряд чи. Пограю з вами я, тікайте від мене».

Рухлива гра: «Звірята і вовк»

Вихователь: «Сірий вовк у лісі гуляє і звіряток чекає, ви тваринки не позіхайте і від вовка тікайте. 1-2-3 біжи (діти перебігають з однієї сторони на іншу, вовк їх ловить).

Вихователь: – не вовк наздогнав нікого, втекли всі тваринки від нього

Вовк: ох, і ви спритні, як швидко бігаєте.

Прибігає Лісовичок і каже:

«Бачив, бачив вас, друзі! Похвалити я прийшов вас.

Вправно впоралися із завданням, витримали випробування.

Зараз паличкою махну, знову у хлоп’ят перетворю (знімає емблеми,

діти кажуть Лісовичку «дякую»).

Вихователь: встали ялинки всі в ряд і кличуть до себе хлопців (ходьба змійкою між ялинок).

«Постарайтеся так пройти, щоб з доріжки не зійти».

Пропоную дітям взяти лижі і поїхати в дитячий сад: (імітація їзди на лижах).

«Здрастуй, садочок наш рідний, ми приїхали додому»

(Вихователь підводить підсумок заняття.)

ІІ заняття. Дитина у світі культури. Малювання.

Тема: “На дерева на лужок тихо падає сніжок”

Мета: знайомити дітей з таким явищем природи як сніг. Формувати вміння відповідати на запитання вихователя. Уточнювати та закріплювати знання про білий колір. Продовжити знайомити з прийомами пальчикової техніки (створювати рівномірні відбитки). Формувати інтерес до природи та малювання. Вправляти у звуконаслідуванні слів із звуком [с]. активізувати словник дітей словами –сніг; – сніжинка; – білий; – пухкий; – м»який; – легенький;  – завірюха. Виховувати вміння працювати в колективі, бажання спілкуватися.

Хід заняття:

 Вихователь: дітки, погляньте скільки гостей завітало до нас, давайте привітаємося з ними.

Діти: Добрий день!

Вихователь: молодці, пішли зі мною на килимок. Ось погляньте: погода за віконечком в нас чудова, настрій гарний давайте посміхнемося один одному

Діти: (посміхаються).

(Звучить музика завірюхи. Вихователь роздмухує штучний сніг)

Вихователь: Ой, діти, що це було? До нас мабуть залітала завірюха. Ой, погляньте, сніжинка зачепилася. (знімає з тюлевої занавіски сумну сніжинку).

На доріжки

На стежинки

З неба

Падають сніжинки

Надомною пролітають

Опускаються, сідають.

Вихователь: малята, погляньте якого вона кольору?

Діти: Білого.

Вихователь: А вона весела чи сумна?

Діти: Сумна.

Вихователь: Так вона сумна, настрою зовсім не має. Може ми з нею потанцюємо і вона повеселішає. (діти з вихователем танцюють «Танок сніжинок»).Молодці, але погляньте на сніжинку вона яка?

Діти: сумна

Вихователь: так вона зовсім не повеселішала. Ой, сніжинка мені щось хоче сказати (вихователь підносить сніжинку до вуха). Вона мені сказала, що сумна тому що нас багато,  а вона одна. Її загубила завірюха.  Давайте ми з вами намалюємо її сніжинок-подружок. Ось підійдіть всі до мене. Подивіться сюди, тут в нас є і хмарки, і дерева, і ялинка, а снігу зовсім нема. А сніг у нас  якого кольору?

Діти: білого

Вихователь: а ще він легенький, пухкий, м»якенький. (діти повторюють за вихователем) зараз ми з вами його намалюємо пальчиками (колективна робота): – спочатку ми закачаємо рукава. Всі закачуємо так як я. Молодці. Але спочатку    щоб наші пальчики гарно працювали ми зробимо гімнастику для пальчиків:

Одягнемо рукавички

(кругові оберти кистями рук)

Рукавички невеличкі

(рухи вдягання рукавичок)

Знають хлопчики й  дівчатка

(кругові оберти кистями рук)

Буде все у нас в порядку

(масаж пальчиків від кінчиків

Кожен пальчик має хатку

до долоньки   в  ритм) 

Вихователь: Добре. А тепер приготуємо пальчик яким ми будемо працювати. Подивіться, ось біля вас стоїть фарба, якого вона кольору?

Діти: білого

Вихователь: так білого, а ще біля вас є серветки для того щоб витирати  брудні пальчики. Тепер дивіться, я беру пальчик, вмокаю його в білу фарбу  і ось так прикладаю і в мене виходять сніжинки. Давайте будемо малювати всі разом. Мокайте пальчики в фарбу і прикладайте їх до паперу. Молодці. (індивідуальна робота в ході заняття з кожною дитиною) Повитирали пальчики. Подивіться яка вийшла гарна в нас робота (вихователь вивішує роботу на дошку)

Закружляли тут сніжинки,

 Як метелики прудкі,

Прилетіли до ялинки

Й почеплялись на гілки,

Голі кущики прикрили,

Притрусили поріжок, і доріжку побілили –

Зовсім інший став лісок.

Вихователь: Ой дітки. А погляньте на нашу сніжинку – вона змінилася Яка вона стала?

Діти: Весела.

Вихователь: так. Вона  повеселішала, сніжинка дуже задоволена нашою роботою. Діти, мені здалося, чи я щось почула, ніби хтось у нас на вікні шепочеться? (вихователь підходить до вікна, бере на підвіконні маленькі сніжинки) Ой, погляньте, це ж прилетіли крізь шпаринку у вікні подружки до нашої сніжинки, дивіться скільки їх і тобі сніжинка і тобі( вих.. роздає сніжинки кожній дитині). подивіться  які вони гарні, я якого вони кольору?

Діти: білого

Вихователь: так. А ще вони м’якенькі, пухнасті, легенькі. Давайте ми всі разом поселимо сніжинки на ялинку. Тепер їх буде багато і вони не будуть сумувати. (діти разом з вихователем вішають сніжинки на ялинку).молодці, а зараз йдемо мити ручки та підемо на вуличку.   

02.09.2024 р.

Вихователь: Собода Н.М.

Заняття І. Дитина у світі культури. Музичний калейдоскоп.

Мета: прослуховування пісні “Україночка”.

 

 

Заняття ІІ. Дитина у світі культури. Літературна скринька. Тема: “Вивчення вірша І.Січовика “Україна”.

Мета: продовжувати розширювати уявлення дітей про Батьківщину, про назву країни, в якій ми живемо, про те, що всі ми українці; продовжувати збагачувати активний словниковий запас дітей на основі уявлень про довкілля; розвивати інтонаційну виразність мовлення; виховувати патріотичні почуття, гордість за свою країну.

Матеріал: вірш І.Січовика.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *